Makale

Makale (4)

Oksijen vücudunuz ve sağlınız için en önemli besindir. İnsan vücudu yemeksiz haftalarca, susuz  günlerce yaşayabilir ama oksijensiz sadece birkaç dakika dayanabilir. Vücudun her bir hücresi enerji üretebilmek, vücudu toksinlerden arındırmak ve sağlıklı hücreleri koruyabilmek için devamlı bir oksijen desteğine ihtiyaç duyar. 

Lomber disk hernisi (bel fıtığı) olan birçok insan için invazif cerrahi nadiren bir tedavi seçeneği olur, yine de fıtığa sıklıkla eşlik eden şiddetli ağrıyı azaltmaz. Ancak, artık bu konuda ümit verici gelişmeler var. Bazı araştırmacılar cerrahi kadar etkili olabilecek ve komplikasyonları olmayan cerrahi-dışı bir seçenek üzerinde çalışıyorlar – oksijen-ozon enjeksiyonları.

Ligaman yapılandırma terapisi veya skleroterapi olarak da bilinen Proloterapi (diğer adıyla rejeneratif enjeksiyon terapisi) artrit veya travma nedeniyle zayıflamış eklemleri güçlendirmek için vücudun doğal iyileşme sürecini uyaran tanınmış bir cerrahi olmayan girişimdir.

Proloterapi kelimesi  Latincede çoğalmak, yenilenmek ve yeniden yapılanmak anlamına gelen “proli” ve tanrının nefesi anlamına gelen “ozone” kelimelerinden türetilmiştir. Birçok çeşit akut ve kronik ağrıyla seyreden kas iskelet sistemi rahatsızlığında güvenilir ve etkin bir cerrahi olmayan tedavidir.