Ozonla Zayıflama

May 06

Oksijen yağ yakımı ve kilo vermek için gereken metabolik süreçte anahtar elemandır. Hücrenin enerji kaynağı olan mitokondride oksijen ve glikoz reaksiyona girerek ATP oluşturulur, ATP vücudun yakıtıdır. Yeterli oksijen bulunamazsa hücre enerjisiz kalır ve şekeri anaerobik fermentasyon ile yakar, bu şekilde üretilen enerji çok daha azdır ve oksijen kullanılarak yani aerobik oksidasyonla üretilen enerjinin sadece 1/19’udur.

Bu metabolizmanın yavaşlamasına, yani vücudun yağ depolamasına neden olur. Oksijen alımının artması ve aktivitenin artması yağların yakılmasına ve kilo kaybına neden olur.

Ozon tedavisiyle yağlı katmanlarda hızlı bir azalma görülür, yağlı doku daha homojen ve sıkı hale gelir. Vücut kontürlerinde (yüz ovali, gıdı bölgesi, meme, kalça ve basen bölgesi, ayak bilekleri, dizler) belirgin bir düzelme olur ( cerrahi olmayan liposuction – cerrahi olmayan figür restorasyonu).

Ozon, genel zayıflama ve diyet ile giderilemeyen özellikle alt karın ve göbek bölgesindeki yağlanmanın hızla giderilmesine yardımcı olur.

 

Ozon terapisinin diğer lipoliz yöntemlerinden (mekanik, elektriksel, ultrason, kimyasal)en önemli farkı  ozonolipolizin yani ozonolizisin (yağ dokusunun ozonla parçalanması) hem lokal hem de sistemik detoksifikasyon etkisini birleştirmesi, yağ ayrışmasını ve ayrışan yağın kullanılmasını arttırmasıdır. Hücresel süreçler uyarılır, kanın oksijen taşıma fonksiyonu ve buna bağlı olarak organizmanın detoksifikasyon potansiyeli artar. Parenteral yoldan (damardan) uygulanan ozon sadece lipid değişimini sağlamaz, aynı zamanda organizmanın yağ gibi kendi enerji kaynaklarını kullanmasını da hızlandırır. Ozon yağ asitlerinin betaoksidasyonununu, hepatositlerin (karaciğer hücreleri) lipid parçalarına odaklı enerji üretimi ve aktivitesini uyarır. Ozon hepatositlerde yağ enerji kaynaklarının karbonhidrat enerjisine dönüşmesini sağlar. Ozonizasyon yağ asitlerinin yıkımında bu katabolizma sonucu açığa çıkan glikojen ve glikozun sentezinde rol oynayan katalaz ve peroksidaz gibi enzimlerin oluşumunu tetikler, yani ozon antioksidan ve detoksikasyon fonksiyonu gösterir. Antiselülit etki ve zayıflama, ozon tedavisi görmüş tüm dokularda güçlenme ve sıkılaşma şeklinde kendini gösterir. Diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi cilt sarkması ve gevşeme görülmez, tersine cilt daha elastik hale gelir, parlak ve sağlıklı görülür. Ozonun fibrinolitik etkisi olduğundan bağ dokusu yapıları normale döner, aşırı büyümüş yağ hücrelerinde azalma olur ve ciltaltı dokuda metabolizma düzelir. Böylece kilolarınızdan kurtulurken sağlığınızı da geri kazanırsınız.

Okunma 2986 defa Son Düzenlenme Salı, 13 Ocak 2015 07:51
Uz.Dr.M.Hakan PIÇAK

İstanbul Tıp Fakültesi 2004-2010

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Radyoloji İhtisası 2011-2015

Tatvan Devlet Hastanesi 2015-2017

İzmir Ekol Hastanesi 2017

İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi 2018 - halen

Web site: www.doktoragri.com

6 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.